Світ Квітів

 

Лілія
 

 

 

                                        

 

 

 

 

 

ЛІЛІЯ. Квіти лілії утворюють сімейство лілейних(Liliaceae Juss.). Ареал - Європа, Північна Америка, Азія. У Росії їх стали вирощувати при Петре I. Налічується близько 85 видів і сотні садових форм. Рослини з лускатими цибулинами, стебла нерозгалужені, листя лінійне, рідше кільчасте. Квіти лілії різної будови, розміру, забарвлення, з приємним ароматом. Розрізняються по термінах цвітіння. Останнє дає можливість мати квітучі лілії від ранньої весни до осені.

Квіти лілії посадка і відхід:

Ці рослини добре ростуть на суглинних удобрених грунтах. Для успішного вирощування потрібний хороший дренаж з крупнозернистого піску. Пересаджувати можна навесні, але краще восени. Висаджують на глибину 4-20 см залежно від виду, а також від розміру цибулини. На одному місці можуть рости 4-5 років, внаслідок чого з однієї цибулини утворюється ціле гніздо. Основним способом вегетативного розмноження є розсадження дочірніх цибулин. Цвітіння рослин настає наступного року. Розмножують лілії також луковицами-"детками", що утворюються біля основи стебла в землі, і повітряними цибулинками, наростаючими на стеблах деяких видів лілій. Зрілість цибулинок настає тоді, коли вони легко відвалюються від стебел. Відразу після збору їх розсаджують на глибину 5 см рослини, що Виросли, зацвітають на 2-3-й рік. Розмноження лусочками, стебловими і листовими живцями менш поширено. Багато видів і садові форми утворюють велику кількість насіння. Наприклад, у лілії Уилмотта на одному стеблі утворюється до 10000 насіння, у лілії регалі до 5000, а у деяких видів ще більше. Краще всього висівати насіння в лютому в теплицях, а навесні виносити ящики зі сходами на свіже повітря. На початку літа сіянці можна висаджувати на грядки. Лілії - відхід за ними, як і за дорослими рослинами, полягає у багатократному розпушуванні, поливі, підгодівлях навесні, перед цвітінням і в період дозрівання. Насіння лілії регалі (L. regale Wils.), Уилмотта (L. Willmottiae Wils.) можна сіяти на грядки під зиму. Навесні вони дружно сходять, а через рік рослини зацвітають. Високий урожай насіння і різноманітність способів розмноження дозволяють порівняно легко вирощувати посадочний матеріал. Ажурне листя і красива форма куща роблять рослини декоративними навіть в неквітучому стані. Для букетів суцвіття зрізують у фазі забарвлених бутонів. У воді вони зберігаються 15 днів і більше. Нині виведені багато сортів з витонченою формою квіток - чалмовидных, дзвоноподібних, чашовидних, трубчастих і з різноманітним забарвленням - білим, рожевим, малиновим, жовтим, помаранчевим, червоним.

Квіти лілії сорту:

Лілії розрізняються по термінах цвітіння.
Самі ранні зацвітають в першій половині червня, а пізні - у вересні - жовтні. Підбираючи різні види по термінах цвітіння, можна мати квітучі лілії упродовж усього літа.

Лілія шафранова(L. croceum Chaix) - одна з самих раноквітнучих (початок червня). Квітка її схожа на широко розкриту чашу яскраво-помаранчевого кольору діаметром 9-10 см Квітки вертикально сидячі, зібрані в невеликі 4-8-цвет-ковые кисті. Висота кущів до 60 см Насіння не утворює. На зиму потрібно утепляти.

Кандидум (L. candidum L.), або білосніжна - одна з раноквітнучих (середина червня). Квітка є не дуже великим дзвоником, 8-9 см в діаметрі. Забарвлення квіток чисто-біле. Рослини заввишки до 1,2 м. Квітки з ніжним ароматом, зібрані в короткі 9-10-квіткові кисті. Насіння не утворює. Зимує під укриттям. Лілія струнка цвіте в червні - початку липня. Квітки чалмовидной форми до 10 см в діаметрі, зібрані в короткі 5-8-квіткові кисті. Забарвлення червоне. Висота кущів до 1,5 м. На стеблах утворює багато повітряних цибулинок. Зимує під легким укриттям.

Королівська(L. regale Wils.) - цвіте одночасно з лілією стрункою. Квітки білого забарвлення, за формою - великі дзвіночки до 15 см в діаметрі, зібрані в 5- 20-цветные кисті. Має сильний приємний аромат. Висота кущів 1,2 м. Утворює багато насіння. Зимує без укриття.

Уилмотта (L. Willmottiae Wils.) цвіте в липні, росте до 1,5-2 м заввишки. Квіти помаранчеві, чалмовидной форми, 7-8 см в діаметрі зібрані в довгу 10-45-квіткову кисть. Рослини утворюють багато насіння. Зимують без укриття.

Лілія прекрасна (L. speciosum Thunb.), цвіте пізно (кінець вересня - початок жовтня). Квітки чалмовидной форми, білого і рожевого забарвлення, зібрані в 2-6-квіткові кисті. Діаметр квіток до 10 см Висота кущів 1 м. Зимує під укриттям. Від лілії специозум отримані багато красивих сортів.

Усі лілії завдяки пишноті кущів і яскравому забарвленню створюють ефектні плями на зеленому газоні; підсаджують їх також до декоративних кущів і груп дерев; хороші лілії у поєднанні з іншими багаторічними кольорами. З білих лілій створюють парадні клумби, низькорослі сорти висаджують уздовж доріжок, високі - уздовж стін і огорож використовуються для зимової вигонки.

 

      

 

До нових зустрічей!Создан 23 дек 2013