Світ Квітів

 

економічні аспекти обраної професії
Економічні аспекти обраної професії


Як ви вже знаєте, я хочу бути провізором. Зараз я розповім вам, про економічні апекти моєї майбутньої професії, а саме про зарплатню, про можливе кар’єрне зростання, про попит на цю професію(затребувана чи ні). Почнемо з зарплатного діапазону в Україні. Він коливається від 3-х до 7-ми тисяч гривень. Зараз докладніше. Коли я щойно скінчила університет, не маю жодного досвіду роботи, то моя зарплатня буде від 3-х до 3,2 тис. грн. вимоги до мене будуть такі: сертифікат провізора, користувач ПК, знання технологій виготовлення лікарських препаратів, правил їх зберігання та збуту, медична книжка. 3,2-3,5 тисяч – повинна мати мінімальний досвід роботи, десь до півроку, треба знати діючі накази про правила роздрібної торгівлі, мати навики роботи з комп’ютерною касою,. 3,5-4,7 тис.грн. досвід роботи провізором від 1 року; вимоги: прекрасні знання асортимента лікарських препаратів та супутних товарів. 4,7-7 тис. грн. з досвідом роботи від двох років, може бути що треба знання англійської мови, і досвід роботи на аптечному складі.
Зарплатний діапазон за кордоном: робота провізора у Польщі – контракт на 6 місяців, з можливістю продовження його на 3 роки. Заробітна плата: під час стажування (3 місяці) – 700-800 доларів. На початку роботи після стажування – 1000 дол, з досвідом роботи від 1 року – 1500 доларів. 1000 євро коштує підтвердження диплому.(+ куча документів).
Кар’єрний ріст: він залежить насамперед від обраного місця роботи, оск. Провізор може працювати в аптеці, на аптечному складі, медичним представником тощо. Перед провізором через деякий час відкриваються декілька можливостей кар’єрного зросту: по лінії продажу і управління препаратами він може отримати посаду регіонального менеджера, в обов’язки якого входить контроль продажу і роботи мед. Працівників, тут необхідні навики управління та аналітичні; наступна сходинка цієї лінії є посада директор з продажів. По лінії маркетингу є посада продакт-менеджера, спеціаліста, що відповідає за представлення певної групи препаратів(одного виробника) на фармацевтичному ринку, далі йде посада директора з маркетингу. Цікава також науково-аналітична робота, яка має багато спільного не тільки з науковими дослідами, а й з медичною науковою журналістикою; спеціалісти займаються написанням наукових статей.
Кожна з цих гілок роботи потребує отримання додаткової освіти з економіки, маркетингу. Якщо ж працювати просто в аптеці, то спочатку кілька років ти звичайний провізор, згодом можна стати завідувачем аптекою.
Професія досить затребувана, на сайтах професію пропонують 200-300 заяв, а шукають роботу – 300-400 заяв, це по києву, а по Україні – в десятки більше. У провізора проблем з працевлаштуванням немає, адже аптеки є всюди, в містах, селах.Создан 01 ноя 2014